Найпопулярніші пам’ятки м. Чорноморськ

Місто Чорноморськ (до 2016 року Іллічівськ), розташоване на узбережжі Чорного моря в 20-ти кілометрах від Одеси, є одним з найвідоміших портових і курортних міст України, єдине в країні має пляж, відзначений Блакитним прапором. Сучасний Чорноморськ активно розвивається, має розвинену інфраструктуру і транспортну доступність. У Чорноморську є безліч зелених насаджень, облаштовано парки та сквери, громадські пляжі. Промислова зона відокремлена від житлової й абсолютно не заважає приємному відпочинку. Уздовж всієї набережної Чорноморська розтягнувся  Приморський парк (дуже цікавий із погляду ландшафтного дизайну), де можна відпочити, насолодитися розкішними пейзажами та скульптурами. У кінці набережної знаходиться колонада і сходи до моря, які спускаються вниз до пляжу і закінчуються просторим оглядовим майданчиком. Сходи були відкрити у 2014 році, але буквально з початку будівництва їх охрестили копією Потьомкінських сходів в м. Одеса. Вони дійсно дуже схожі: кажуть навіть, що чорноморські будівельники використовували креслення одеської пам’ятки, але з поваги до історії Одеси-мами зробили Приморські сходи коротше (там 155 ступенів, тоді як в Одесі – 192). Перед міською радою у центрі клумби є кам’яна плита з рельєфним зображенням пророка Іллі – біблійного святого, відомого своїм аскетизмом, співчуттям і нетерпимістю до інших релігій. Мешканці Чорноморську вважають його покровителем міста.

У центрі міста знаходиться Молодіжний парк (з’явився у другій половині XX століття), чисельні статуї якого відображають багату історію регіону. Наприклад, особи козаків і гетьманів, вирізані в стовбурах сухих дерев, нагадують про воїнів Чорноморського козацтва – вони оселилися тут в кінці XVIII століття. Статуя «Дівчина з амфорами», виконана в псевдокласичному стилі, символізує грецькі минуле регіону, адже тисячі років тому тут знаходилися колонії греків. Також в парку є скульптурна композиція «Золоте руно», на схилах якої стоїть цар гори – золоторогий баран, і, навить, свій «Стоунхендж».

Маяк – візитна картка будь-якого портового міста: смугасту червоно-білу вежу маяка Чорноморська можна побачити з будь-якої точки набережної. Він знаходиться на території одного з найбільших портів Одеської області – Чорноморського. Маяк почали будувати ще в 1965-му, а закінчили лише в 2005-му, його висота – 19 метрів. Історія самого порту почалася у 1956 році, коли через зростаючі обсяги вантажопотоків на Чорному морі було вирішено  побудувати ще один порт в районі Сухого Лиману на південний захід від Одеси.